Stróżki – pożar poszycia leśnego

W środę, 8 kwietnia o godz. 17.37 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Stróżki gm. Wronki.
Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Wronki, OSP Amica, OSP Kłodzisko, OSP Jasionna, Służba Leśna oraz Policja.
Ze względu na trudne warunki dojazdu do miejsca pożaru poderwane zostały trzy samoloty gaśnicze Dromader, które stanowiły wsparcie dla walczących z ogniem strażaków.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar poszycia leśnego w oddziale 1022d. Na miejscu byli już przedstawiciele nadleśnictwa Wronki.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów gaśniczych w natarciu na palące się poszycie leśne oraz dogaszeniu pogorzeliska. W trakcie prowadzonych działań samoloty gaśnicze dokonały pięć zrzutów wody.
W działaniach gaśniczych brało udział 8 zastępów (39 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, samoloty gaśnicze, Służba Leśna oraz Policja

Źródło: szamotuly.psp.wlkp.pl
Zdjęcia: JRG Szamotuły