Mokrz – pożar poszycia leśnego

W poniedziałek, 22 kwietnia o godz. 15.47 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie od dyżurnej z Punktu Alarmowo-Dyspozycyjnego Wronki, która informowała o pożarze lasu w nadleśnictwie Mokrz.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Chojno, OSP Rzecin, OSP Amica, OSP Jasionna, OSP Wronki, Służba Leśna oraz Policja.
Ze względu na to, że pożar miał miejsce na granicy powiatów dyżurny SKKP w Czarnkowie zadysponował 8 zastępów Straży Pożarnej z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.
Lasy Państwowe na miejsce zdarzenia zadysponowały samolot Dromader.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar młodnika oraz lasu na powierzchni ok.0,5ha. W tym samym czasie na miejsce dotarł przedstawiciel Nadleśnictwa Wronki.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu sześciu prądów gaśniczych w natarciu na palący się młodnik i drzewostan sosnowy. Po chwili na miejsce przybył samolot Dromader, który dokonał sześciu zrzutów wody. Po ugaszeniu pożaru teren pogorzeliska został zalany wodą.
W działaniach ratowniczych brało udział 16 zastępów (78 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Służba Leśna.

Źródło: szamotuly.psp.wlkp.pl
Zdjęcia: PSP Szamotuły/OSP Krucz, OSP Wronki