Wartosław – pożar stodoły

W środę, 12 sierpnia o godz. 23.33 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Wartosław gm. Wronki.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Wartosław, OSP Wronki, OSP Amica, OSP Chojno, OSP Kłodzisko, OSP Lubowo, OSP Sieraków, OSP Kaczlin, OSP Izdebno oraz powiadomił Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali murowaną stodołę z drewnianą konstrukcją dachu całą objętą ogniem. Właściciel znajdował się na miejscu i poinformował KDR, że wewnątrz znajduje się siano oraz sprzęt gospodarczy.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań gaśniczych, podaniu czterech prądów gaśniczych w natarciu na palącą się stodołę, podaniu dwóch prądów gaśniczych w obronie na pobliski budynek mieszkalny, dostarczaniu wody do pożaru oraz rozebraniu części konstrukcji dachu.
Spaleniu uległa drewniana konstrukcja dachu oraz sprzęt gospodarczy.
Straty wyniosły 60 tys., natomiast uratowano mienie o wartości 600 tys.
W działaniach gaśniczych brało udział 12 zastępów (61 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Źródło: szamotuly.psp.wlkp.pl
Zdjęcia: PSP Szamotuły, OSP Wronki