III Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów w Poznaniu

W sobotę 22 sierpnia odbył się III Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, organizowany przez OSP Poznań-Głuszyna, w którym uczestniczyła nasza jednostka.
W imprezie wzięło udział blisko 90 samochodów strażackich z całej Polski, należących do Ochotniczych Straży Pożarnych, Państwowej Straży Pożarnej oraz do prywatnych kolekcjonerów.
Zlot rozpoczął się przyjazdem kolumny wozów strażackich ulicami miasta od Centrum Handlowego M1 na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie zorganizowano strażackie miasteczko.
Pomimo niesprzyjającej pogody w tym dniu zorganizowano liczne pokazy.
Na zwiedzających oprócz wystawy specjalistycznego sprzętu, jakim na co dzień dysponują strażacy, czekał szereg atrakcji przygotowanych przez organizatora festynu.
Zlot był też okazją do nauki i przećwiczenia udzielania pierwszej pomocy, to za sprawą wolontariuszy Fundacji ENEA.
Wszyscy uczestnicy mieli możliwość zobaczyć, jak prawidłowo postępować z płonącym na patelni olejem i dowiedzieć się, dlaczego nie należy gasić oleju wodą – pokaz przeprowadziła jednostka OSP Boguszyn z powiatu średzkiego.
Zwiedzający mogli również obejrzeć pokaz ratownictwa technicznego w wykonaniu jednostki OSP Mosina z powiatu poznańskiego.
Organizatorem III Ogólnopolskiego Zlotu Czerwonych Samochodów w Poznaniu była Ochotnicza Straż Pożarna Poznań-Głuszyna przy współpracy Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Podczas zlotu pojawiła się także Małgosia dla której zbieraliśmy nakrętki!
Deszczowa pogoda nie przeszkodziła Małgosi w obejrzeniu aut strażackich i naszych innych atrakcji!
Gdyby ktoś miał ochotę dołożyć swoją cegiełkę na rehabilitację Małgosi to podajemy link do zbiórki.
Pokażcie jaki mamy zasięg na fanpagu i wpłacajcie w tytule dając opis ZLOT
Dziękujemy!

Pomoc dla MAŁGOSI

Więcej na:   Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów   strażacki.pl      osp.pl       eszamotuły      epoznań      wielkopolskamagazyn    112polkowice

Materiał filmowy:   Film 1       Film 2       Film 3