Wronki – pożar na poddaszu

We wtorek, 2 czerwca o godz. 05.04 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze dachu na budynku mieszkalnym w miejscowości Wronki.
Dyżurny SK do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Wronki, jeden zastęp OSP Amica, Pogotowie Energetyczne oraz powiadomił Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dym wydobywający się z pod dachu budynku.
Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem Straży Pożarnej – brak osób poszkodowanych.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palące się belki i podbitkę dachową, przewietrzeniu budynku oraz dokonaniu pomiarów kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia.
W działaniach gaśniczych brało udział 6 zastępów (22 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Pogotowie Energetyczne oraz Policja.

Źródło: szamotuly.psp.wlkp.pl
Zdjęcia: OSP Amica