Stróżki – pożar samochodu

W czwartek, 19 grudnia o godz. 13.15 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pożarze samochodu osobowego oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Stróżki gm. Wronki.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Wronki, OSP Amica, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz Straż Miejska.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który objęty był ogniem. Kierująca opuściła pojazd przed przybyciem SP i znajdowała się w pobliżu pod opieką funkcjonariuszy Policji.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palący się pojazd, schłodzeniu karoserii pojazdu oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po pożarze.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (20 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz Straż Miejska.

Źródło: szamotuly.psp.wlkp.pl

Zdjęcia: PSP Szamotuły, OSP Amica