Obelzanki – pożar pomieszczenia gospodarczego

W sobotę, 16 listopada o godz. 6.08 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego w miejscowości Obelzanki gm. Wronki.
Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Amica, OSP Piotrowo oraz OSP Obrzycko, natomiast dyżurny SK PSP w Czarnkowie do zdarzenia zadysponował zastęp OSP Krucz.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar w pomieszczeniu gospodarczym budynku mieszkalnego. Właścicielka próbował gasić pożar za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu energii elektrycznej, oświetleniu terenu działań, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palące się pomieszczenie, przewietrzeniu budynku mieszkalnego, sprawdzeniu budynku kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia oraz dogaszeniu pogorzeliska.
Spaleniu uległ hydrofor oraz część drewnianej konstrukcji.
Straty wyniosły 2 tys., natomiast uratowano mienie o wartości 500 tys.
W działaniach ratowniczych brało udział 7 zastępów (31 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Źródło: szamotuly.psp.wlkp.pl