Wronki – samochód uderzył w drzewo

W piątek, 11 października o godz. 14.07 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o uderzeniu samochodu osobowego w drzewo w miejscowości Wronki na ul. Mickiewicza.
Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował wozy bojowe OSP Amica, OSP Wronki oraz Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy marki Renault Laguna, który uderzył w drzewo. Kierująca opuściła pojazd przed przybyciem SP i znajdowała się w pobliżu.
W trakcie prowadzonych działań kierująca źle się poczuła i na miejsce zdarzenia zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora w uszkodzonym samochodzie, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (12 ratowników) z Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Zdjęcia: OSP Amica, OSP Wronki