Wróblewo – samochód uderzył w drzewo, jedna osoba poszkodowana

W sobotę, 5 października o godz. 17.40 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o uderzeniu samochodu osobowego w drzewo oraz jednej osobie poszkodowanej na drodze wojewódzkiej nr 182 w miejscowości Wróblewo gm. Wronki.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Wronki, OSP Amica, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w drzewo i znajdował się na pobliskim polu. Pojazdem podróżowały trzy osoby, poszkodowana kobieta wypadła z pojazdu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, rozłączeniu akumulatora, oświetleniu terenu działań, pomocy policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Poszkodowana kobieta po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala w Szamotułach, pozostałe dwie osoby nie wymagały pomocy medycznej i pozostały na miejscu zdarzenia.
W trakcie prowadzonych działań jeden zastęp JRG Szamotuły został zawrócony z trasy do jednostki.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (14 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Źródło: szamotuly.psp.wlkp.pl
Zdjęcia: PSP Szamotuły – sekc. Dariusz Marciniak, OSP Wronki