Samołęż – pożar dwóch domków letniskowych

We wtorek, 4 czerwca o godz. 16.37 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku, w którym może znajdować się mężczyzna oraz butle z gazem w miejscowości Samołęż gm. Wronki.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Samołęż, OSP Wronki, OSP Amica, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali całkowicie objętym pożarem drewniany domek letniskowy oraz drugi, który był częściowo objęty pożarem. Właściciel znajdował się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palące się budynki, wyniesieniu dwóch butli z gazem propan butan, schłodzeniu butli w pobliskim jeziorze, dogaszeniu pogorzeliska oraz rozebraniu części drewnianego budynku.
Osoba poszkodowana po przebadaniu pozostała na miejscu zdarzenia – nie wymagała hospitalizacji.
W działaniach ratowniczych brało udział 6 zastępów (29 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Źródło: szamotuly.psp.wlkp.pl
Zdjęcia: OSP Amica