Chojno – dwa pożary poszycia leśnego

W sobotę, 8 czerwca o godz. 18.02 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Chojno leśnictwo Pustelnia gm. Wronki.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Amica, OSP Wronki, OSP Jasionna, OSP Kłodzisko oraz Służby Leśne.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar ściółki leśnej w oddziale 636.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów gaśniczych w natarciu na palącą się ściółkę oraz dogaszeniu pogorzeliska.
W trakcie prowadzonych działań jeden zastęp JRG Szamotuły został zadysponowany do kolejnego pożaru ściółki leśnej.
W działaniach ratowniczych brało udział 7 zastępów (34 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Służba Leśna.

W sobotę, 8 czerwca o godz. 18.57 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło kolejne zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Chojno leśnictwo Pustelnia gm. Wronki.
Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Chojno, OSP Rzecin, OSP Wartosław oraz Służby Leśne.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar ściółki leśnej w oddziale 373.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palącą się ściółkę oraz dogaszeniu pogorzeliska.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (18 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Służba Leśna.

Źródło: szamotuly.psp.wlkp.pl
Zdjęcia: OSP Amica