Wronki – pożar sadzy w przewodzie kominowym oraz zadymieniu na strychu

W środę, 3 października o godz. 13.08 dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym oraz zadymieniu na strychu w miejscowości Wronki na ul. Dworcowej.
Dyżurny SK w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Amica oraz dwa zastępy OSP Wronki.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar sadzy w przewodzie kominowym oraz zadymione pomieszczenie na strychu. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem SP i znajdowali się na zewnątrz – 16 osób, brak poszkodowanych.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca C.O., ugaszenia pożaru za pomocą sita kominowego i proszku oraz wyczyszczeniu przewodu kominowego i wyczystki.
W międzyczasie ratownicy sprawdzili pomieszczenia mieszkalne i strychu pod kątem gazów niebezpiecznych – nie wykryto zagrożenia.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (19 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.