Plama oleju na drodze Stare Miasto – Kłodzisko

W środę, 3 października o godz. 09.23 dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnego Policji, który informował o plamie oleju na drodze Stare Miasto – Kłodzisko.
Dyżurny SK w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował jeden zastęp OSP Amica, dwa zastępy OSP Wronki oraz jeden zastęp OSP Kłodzisko.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali patrol Policji, który poinformował KDR, że plama oleju jest na drodze wojewódzkiej nr 182 Stare Miasto-Kłodzisko oraz na drodze gminnej Stare Miasto-Nowa Wieś.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji plamy oleju w newralgicznych miejscach (skrzyżowania dróg, zakręty, przejścia dla pieszych) za pomocą sorbentu oraz neutralizatora na drodze W182 oraz drodze gminnej na odcinku ok. 10km. Na miejsce przybyli pracownicy ZDW, którzy posypali drogę piaskiem.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (24 ratowników) z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.